Jeg læser til social og sundhedsassistent på SOSU H og min datter som går i børnehave i opsamler i Sydhavnen. Som fungerer rigtig godt. Vi skal flytte grundet samlivsophør med faderen, som har påvirket mig i en meget psykisk grad. Og jeg ifølge min læges vurdering vil have gavn af at fraflytte nuværende lejemål.
Mit drømmescenarie er at finde en 2-3 værelses lejlighed, helst ikke over 10000 pr måned inkl. forbrug. Eller 1 værelses med mulighed for at indrette mindre soverum til min datter. Eller hvis du har en kælder lejlighed du lejer ud. Med mulighed for at søge boligstøtte. Gerne med altan eller noget grønt miljø/område i nærheden.
Ønskede steder: Valby, Vesterbro, Sydhavnen, Frederiksberg, København S og København Ø.
Vi er to stille og rolige piger, som er meget stille og renlige. Vi passer på vores hjem og ting. Ingen fester hjemme, dog sker det af og til jeg har veninder eller familie(bor på Fyn) på besøg. Vi har ingen dyr og ryger ikke. Stabil økonomi med rimelig indkomst.